Krav Maga lub Kravmaga (hebr. קרב מגע: dosłownie „walka w bliskim kontakcie”) – Izraelski system samoobrony i walki wręcz opracowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji, przez wybitnego sportowca wojownika i gentelmana. Od 50 lat System wykorzystywany jest przez Siły Zbrojne Izraela (IDF), policję, straż graniczną i inne służby - w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne.

W Stanach Zjednoczonych system Krav Maga wprowadzony został do szkolenia ponad 150 grup specjalnych, różnych służb - m.in. FBI, SWAT, DEA, Coast Guard i in. Wybrany przez formacje policyjne i militarne w Australii i Nowej Zelandii, Brazylii, Francji, Szwajcarii, krajach skandynawskich i in.

System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka, które dzięki treningowi są wzmacniane i udoskonalane. Krav Maga jest najbardziej wszechstronnym systemem walki i samoobrony na świecie, dzięki jego hybrydowej konstrukcji, polegającej na czerpaniu najskuteczniejszych technik ze wszystkich sztuk i systemów walki wręcz na świecie, dzieło Wielkiego Mistrza Imiego cały czas ewoluuje, na drodze licznych badań i doświadczeń użytkowników. Krav Maga nie jest sportem i nie przewiduje się tu zawodów, jednak walki sparingowe i trening przygotowania psychologicznego to jeden z najważniejszych elementów szkolenia. Dzięki walkom zadaniowym student ma być w stanie podjąć walkę z każdym agresorem, w każdej płaszczyźnie walki, również uzbrojonym w nóż, pałkę lub broń palną. Prócz treningu na sali oferujemy działania sytuacyjne odwzorowując realne warunki starcia. Na zajęciach dbamy nie tylko o rozwój techniczny i mentalny adeptów krav maga, ale w równej mierze nad ich rozwojem fizycznym, tj. nad siłą, szybkością i wytrzymałością niezbędną podczas walki.

4 zasady samoobrony Krav Maga:

 1. Unikaj niebezpiecznych miejsc i sytuacji

Trening Krav Maga uczy jak rozpoznawać potencjanie niebezpieczne miejsca i sytuacje, jak ich unikać i nie prowokować.

 1. Gdy znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji jak najszybciej się oddal.

Pamiętaj – zdrowie i życie masz tylko jedno! Codzienne życie to nie gra komputerowa, gdzie można "doładować" życie... Naucz się jak skutecznie deeaskalować agresje, jak ją zwalczać w zarodku i rozwiązywać konfliktowe sytuacje bez użycia siły fizycznej.

 1. Użyj przedmiotów, które masz pod ręką do obrony, tzw. broń improwizowana.

Gdy starcie jest nieuniknione – użyj wszelkich Ci dostępnych przedmiotów i spraw by potencjalnie niekorzystne środowisko działało na Twoją korzyść. Niezależnie od Twoich warunków fizycznych zbuduj przewagę nad agresorem i wyjdź z zagrożenia bez szwanku.

 1. Walcz! Użyj swojego ciała do obrony, w sposób maksymalny.

Jeśli nie udało się uniknąć konfrontacji i agresor Cię zaskoczył – WALCZ! Użyj wszelkich Ci dostępnych technik i metod do szybkiego i skutecznego unicestwienia zagrożenia (niezależnie czy agresor jest sam, czy w grupie, uzbrojony w pałkę czy nóż). Broń się niezależnie od pogody i warunków, czy znajdujesz się na ulicy, w klatce schodowej czy windzie! Broń się tak by rozwiązać konflikt najwcześniej jak to możliwe z równocześnie minimalnymi stratami po Twojej stronie. Rób to dla swoich bliskich i rodziny (być może dzieci), dla siebie, dla swojego zdrowia i życia.

Pamiętaj: MASZ PRAWO SIĘ BRONIĆ!

My jesteśmy tylko od tego, żeby pokazać Ci jak zdobić to skutecznie niezależnie od Twoich warunków fizycznych i psychicznych!

 

Dodatkowo W IKMF POLSKA Studenci mają możliwość nauki posługiwania się bronią palną (szkolenia odbywają się na strzelnicy pod opieką instruktorów), walki nożem oraz kijem. Uczymy jak chronić siebie i bliskich nie stawiając sobie żadnych ograniczeń w sytuacji zagrożenia.
Trening w International Krav Maga Federation jest bezpieczną formą aktywności fizycznej na każdym poziomie zaawansowania.
Wszyscy instruktorzy IKMF to licencjonowani trenerzy Krav Maga z uprawnieniami wydanymi przez największą i najstarszą organizację Krav Maga na świecie- IKMF ( INTERNATIONAL KRAV MAGA FEDERATION )
Ogólne informacje o szkoleniach samoobrony i walki wręcz w IKMF

Instruktorzy International Krav Maga Federation skupiają się nad

 • Nauką walki i samoobrony w tzw. stójce
  • Nauką walki i samoobrony w bliskim kontakcie
  • Nauką walki i samoobrony w parterze
  • Nauką walki bronią białą i palną
  • Ćwiczeniami wydolnościowo-siłowe
  • Treningiem taktycznej walki wręcz

Wszyscy instruktorzy posiadają izraelskie (IKMF) uprawnienia instruktorskie a nasze egzaminy na izraelskie stopnie szkoleniowe są respektowane na całym świecie.

Zajęcia odbywają się na wszystkich poziomach zaawansowania:

 • Początkujących,
  • Średniozaawansowanych,
  • Zaawansowanych

Treningi dla grup początkujących, przeznaczone są dla osób bez doświadczenia w sportach i sztukach walki. Naukę Krav Maga zaczynamy od podstaw systemu. Zapraszamy mężczyzn i kobiety w każdym wieku i na każdym poziomie kondycji fizycznej.

Na pierwszym treningu wymagamy koszulki, długich wygodnych spodni, lekkiego i czystego obuwia sportowego oraz butelki wody. Pozostałe informacje instruktor przekaże bezpośrednio na treningu.

Ze względu na chęć utrzymania najwyższej jakości szkoleń i dobrej atmosfery na treningach wymagamy od uczestników deklaracji o:

 • niekaralności,
  • zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uprawiania samoobrony Krav-Maga,
  • zapoznaniu się z regulaminem szkoleń.

 

 

 

Krav Maga dla dzieci
Krav Maga dla dzieci
Krav Maga dla kobiet
Krav Maga dla kobiet
Sekcja ogólna
Sekcja ogólna

C.T.S QŹNIA
 
ul. 1 Maja 24
 
513 165 840
509 384 367
 
kontakt@qznia.com.pl
www.qznia.com.pl
© Qźnia