INTERNATIONAL KRAV MAGA FEDERATION

IKMF został powołany do życia w 1996 roku przez Imiego Lichtenfeld’a i najbliższych jemu instruktorów takich jak Avi Moyal, Gabi Noah, Eli BenAmi, Eyal Yanilov.

 

Z biegiem lat powstało wiele federacji i organizacji Krav Maga, jednak to IKMF jest najstarszą i największą organizacją nauczającą Krav Maga na całym świecie.
Obecnie osobą odpowiedzialną za rozwój KM i IKMF jest Avi Moyal i grupa top instruktorów GIT (Global Instructor Team).
IMKF prowadzi szkolenie dla sektora cywilnego i rządowego w tym dla jednostek wojska, policji i służb specjalnych.
Poniżej Członkowie Global Instructor Team – grupy odpowiedzialnej za wyszkolenie kadry instruktorskiej na całym świecie.

 

Mapa stopni i szkoleń obowiązujących w IKMF

 

System Stopni w IKMF:

 od 2000 ( wcześniej istniał podział na pasy) nie używamy pasów do oznaczania stopni zaawansowani w systemie a oznaczenie Literowe:

Stopnie początkujące P (practicioner) od P1 do P5

Stopnie zaawansowane G (Graduate) od G1 do G5

Stopnie E (expert) od E1 do E5- odpowiednik czarnych pasów w innych systemach i sztukach walki

 

 

 

Imi Lichtenfeld

Imi Lichntenfeld hebr. Imi Sde-Or (ur. 1910 w Budapeszcie -zm. 9 stycznia 1998), Twórca i Grand Master Krav Maga

 

Imi spędził dzieciństwo i młodość w Bratysławie, gdzie jego ojciec Emanuel był czołowym detektywem czechosłowackiej policji, a także instruktorem samoobrony i walki wręcz. W założonym przez ojca klubie sportowym „Herkules” uprawiał zapasy, boks oraz sztuki samoobrony. W 1928 zdobył mistrzostwo Słowacji w zapasach, rok później także w boksie i gimnastyce; uchodził za jednego z czołowych zapaśników na świecie.

 

W latach 30. w obliczu terroru faszystowskiego zorganizował grupę samoobrony dla ochrony dzielnicy żydowskiej. Zauważył niską skuteczność tradycyjnych sztuk walki i ich nieprzydatność przy realnej, brutalnej konfrontacji z przeciwnikiem często uzbrojonym w broń palną lub białą. Jego grupa wielokrotnie miała za przeciwników grupy liczniejsze, stosujące noże, pałki, kastety, łańcuchy. Wnioski i doświadczenie Lichtenfeld’a z tego okresu stanowiły podstawę systemu później nazwanego Krav Maga. Dla potrzeb swojej grupy samoobrony dołączył do standardowych treningów również zajęcia z walki kijem, nożem i innymi podręcznymi przedmiotami.

 

W 1940 w obawie przed aresztowaniem opuścił Europę na statku rzecznym „Penczo”, docierając po wielu przejściach ( m.in. zatopienie łodzi) do Palestyny. Został szefem wyszkolenia organizacji samoobrony żydowskiej Hagana, szkolił uczestników, a także sam brał udział w akcjach grup specjalnych Palmach. Po utworzeniu państwa Izrael (1948) Lichtenfeld został szefem wyszkolenia fizycznego i walki wręcz Izraelskich Sił Obrony (powstałych z przekształcenia Hagany) w 1968 r. przeszedł w stan spoczynku.

 

Suma jego doświadczeń z różnych sportów walki oraz z walk ulicznych na Słowacji i służby w IDF pozwoliły na stworzenie systemu Krav Maga. Początkowo Krav Maga była nauczana tylko w wojsku, dopiero z biegiem lat została zaadaptowana na rynek cywilny. Do dnia dzisiejszego powstało wiele firm i organizacji nauczających Krav Maga w jej różnych wersjach, różniących się od siebie poziomem i jakością szkoleń.

Krav Maga lub Kravmaga (hebr. קרב מגע: dosłownie „walka w bliskim kontakcie”) – Izraelski system samoobrony i walki wręcz opracowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji, przez wybitnego sportowca wojownika i gentelmana. Od 50 lat System wykorzystywany jest przez Siły Zbrojne Izraela (IDF), policję, straż graniczną i inne służby - w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne.

W Stanach Zjednoczonych system Krav Maga wprowadzony został do szkolenia ponad 150 grup specjalnych, różnych służb - m.in. FBI, SWAT, DEA, Coast Guard i in. Wybrany przez formacje policyjne i militarne w Australii i Nowej Zelandii, Brazylii, Francji, Szwajcarii, krajach skandynawskich i in.

System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka, które dzięki treningowi są wzmacniane i udoskonalane. Krav Maga jest najbardziej wszechstronnym systemem walki i samoobrony na świecie, dzięki jego hybrydowej konstrukcji, polegającej na czerpaniu najskuteczniejszych technik ze wszystkich sztuk i systemów walki wręcz na świecie, dzieło Wielkiego Mistrza Imiego cały czas ewoluuje, na drodze licznych badań i doświadczeń użytkowników. Krav Maga nie jest sportem i nie przewiduje się tu zawodów, jednak walki sparingowe i trening przygotowania psychologicznego to jeden z najważniejszych elementów szkolenia. Dzięki walkom zadaniowym student ma być w stanie podjąć walkę z każdym agresorem, w każdej płaszczyźnie walki, również uzbrojonym w nóż, pałkę lub broń palną. Prócz treningu na sali oferujemy działania sytuacyjne odwzorowując realne warunki starcia. Na zajęciach dbamy nie tylko o rozwój techniczny i mentalny adeptów krav maga, ale w równej mierze nad ich rozwojem fizycznym, tj. nad siłą, szybkością i wytrzymałością niezbędną podczas walki.

4 zasady samoobrony Krav Maga:

  1. Unikaj niebezpiecznych miejsc i sytuacji

Trening Krav Maga uczy jak rozpoznawać potencjanie niebezpieczne miejsca i sytuacje, jak ich unikać i nie prowokować.

  1. Gdy znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji jak najszybciej się oddal.

Pamiętaj – zdrowie i życie masz tylko jedno! Codzienne życie to nie gra komputerowa, gdzie można "doładować" życie... Naucz się jak skutecznie deeaskalować agresje, jak ją zwalczać w zarodku i rozwiązywać konfliktowe sytuacje bez użycia siły fizycznej.

  1. Użyj przedmiotów, które masz pod ręką do obrony, tzw. broń improwizowana.

Gdy starcie jest nieuniknione – użyj wszelkich Ci dostępnych przedmiotów i spraw by potencjalnie niekorzystne środowisko działało na Twoją korzyść. Niezależnie od Twoich warunków fizycznych zbuduj przewagę nad agresorem i wyjdź z zagrożenia bez szwanku.

  1. Walcz! Użyj swojego ciała do obrony, w sposób maksymalny.

Jeśli nie udało się uniknąć konfrontacji i agresor Cię zaskoczył – WALCZ! Użyj wszelkich Ci dostępnych technik i metod do szybkiego i skutecznego unicestwienia zagrożenia (niezależnie czy agresor jest sam, czy w grupie, uzbrojony w pałkę czy nóż). Broń się niezależnie od pogody i warunków, czy znajdujesz się na ulicy, w klatce schodowej czy windzie! Broń się tak by rozwiązać konflikt najwcześniej jak to możliwe z równocześnie minimalnymi stratami po Twojej stronie. Rób to dla swoich bliskich i rodziny (być może dzieci), dla siebie, dla swojego zdrowia i życia.

Pamiętaj: MASZ PRAWO SIĘ BRONIĆ!

My jesteśmy tylko od tego, żeby pokazać Ci jak zdobić to skutecznie niezależnie od Twoich warunków fizycznych i psychicznych!

 

Dodatkowo W IKMF POLSKA Studenci mają możliwość nauki posługiwania się bronią palną (szkolenia odbywają się na strzelnicy pod opieką instruktorów), walki nożem oraz kijem. Uczymy jak chronić siebie i bliskich nie stawiając sobie żadnych ograniczeń w sytuacji zagrożenia.
Trening w International Krav Maga Federation jest bezpieczną formą aktywności fizycznej na każdym poziomie zaawansowania.
Wszyscy instruktorzy IKMF to licencjonowani trenerzy Krav Maga z uprawnieniami wydanymi przez największą i najstarszą organizację Krav Maga na świecie- IKMF ( INTERNATIONAL KRAV MAGA FEDERATION )
Ogólne informacje o szkoleniach samoobrony i walki wręcz w IKMF

Instruktorzy International Krav Maga Federation skupiają się nad

  • Nauką walki i samoobrony w tzw. stójce
    • Nauką walki i samoobrony w bliskim kontakcie
    • Nauką walki i samoobrony w parterze
    • Nauką walki bronią białą i palną
    • Ćwiczeniami wydolnościowo-siłowe
    • Treningiem taktycznej walki wręcz

Wszyscy instruktorzy posiadają izraelskie (IKMF) uprawnienia instruktorskie a nasze egzaminy na izraelskie stopnie szkoleniowe są respektowane na całym świecie.

Zajęcia odbywają się na wszystkich poziomach zaawansowania:

  • Początkujących,
    • Średniozaawansowanych,
    • Zaawansowanych

Treningi dla grup początkujących, przeznaczone są dla osób bez doświadczenia w sportach i sztukach walki. Naukę Krav Maga zaczynamy od podstaw systemu. Zapraszamy mężczyzn i kobiety w każdym wieku i na każdym poziomie kondycji fizycznej.

Na pierwszym treningu wymagamy koszulki, długich wygodnych spodni, lekkiego i czystego obuwia sportowego oraz butelki wody. Pozostałe informacje instruktor przekaże bezpośrednio na treningu.

Ze względu na chęć utrzymania najwyższej jakości szkoleń i dobrej atmosfery na treningach wymagamy od uczestników deklaracji o:

  • niekaralności,
    • zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uprawiania samoobrony Krav-Maga,
    • zapoznaniu się z regulaminem szkoleń.

 

 

 

Krav Maga dla dzieci
Krav Maga dla dzieci
Krav Maga dla kobiet
Krav Maga dla kobiet
Sekcja ogólna
Sekcja ogólna

C.T.S QŹNIA
 
ul. 1 Maja 24
 
513 165 840
509 384 367
 
kontakt@qznia.com.pl
www.qznia.com.pl
© Qźnia